Главное меню
Методика, що прийнята в вальдорфських дитячих установах
  • Категория:
  • Рейтинг:
    5.0/1

Останнім часом все більше з'являється дитячих садочків, які базуються на основі вальдорфської методики. Що ж це за методика та які її основні переваги?

Ставлення до вальдорфської системи педагогіки в нашому суспільстві неоднозначне. Втім, так само, як і до всього, про що мало відомо. А чутки породжують недовіру, і дуже мало людей знають, що це таке, і як можна всі навички цієї чудової системи використовувати самим, вдома. Ми хочемо максимально познайомити батьків з основними положеннями вальдорфської дошкільної освіти, і розвіяти міфи про те, що це секта або спецустанови. )))

Основна перевага даної системи - виховання, освіта (педагогіка) для всіх. Це найбільш добра, лояльна до дітей і ефективна для їх розвитку та для подальшого життя система.

Незважаючи на те, що Рудольф Штайнер був вченим-філософом, його погляди на виховання дітей відрізнялися практичністю. Він, вперше в історії виховання, сказав, що дитинство - це унікальний період у розвитку людини, до якого слід уважно придивлятися, за яким треба спостерігати, та робити висновки. Але в педагогіці Штайнера відсутні спеціальні методичні прийоми, це реальне життя з дитиною, наповнене особливим змістом. Система не нав'язує виховання і освіту, вона робить це частиною життя дитини.

Вальдорфську систему засновано на тому, що дітей потрібно виховувати тільки на прикладі власних дій, а не «виховними» словами. Штайнер спостерігав за різними періодами людського розвитку, і його висновок однозначний - перше 7-річчя життя (власне, дитинство), це вік наслідування.

Наслідування і є основна рушійна сила при розвитку дитини. Саме за рахунок такої якості дитина освоює найнеобхідніші перші навички: ходіння, мова, вміння виконувати будь-які дії з різними предметами.

Вальдорфські педагоги будують свою систему виховання на особистих прикладах (вихователів і батьків), оскільки пояснювати на словах, що таке добре і що таке погано, марно. Дитина завжди буде робити так, як ви, а не так, як ви пояснюєте.

Дуже важливо, що вальдорфську систему виховання орієнтовано на особистість дитини. Тому в ній відсутні напрацьовані прийоми і стилі занять. Вальдорфскі дитячі сади - це життя дітей, яке проходить в сімейному кліматі, що максимально сприяє розвитку внутрішнього світу дитини, і у відповідній обстановці.

Вальдорфська система вважає, що раннє навчання дітей (в дошкільний період), позбавляє їх дитинства, притупляє їх інтуїцію і уяву. Тому у вихованні за вальдорфською системою акцент робиться на залучення дитини до народної культури, творчості, і на її духовний розвиток.

Колектив дитячого простору "КАЗКОДІМ"

Для того, чтобы выбрать лучшее для своего ребенка, посоветуйтесь также с другими родителями в сообществах Irpin kids в facebook, telegram, viber
Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar